モデル : STW-3200K
STW-3200K                          NEW 1024
Torque Multiplier Set For Truck (5PCS)
● Specifically designed to disassemble wheel nuts about
   truck then reinstall it on the heavy duty vehicles.
● Torque Multiplier is used with high level of CR-MO Alloy Steel.
● High-efficiency planetary gear sets will beget
   high output torque via low input torque.
● Input Drive Square: 1"
● Output Drive Square: 1"
● Gear Ratio: 1:56
● Maximum Output Torque: 3200 Nm
Contents
● 1PC    Torque Multiplier
● 1PC    Extension Bar
● 1PC    Crank Handle
● 2PCS  1" DR. Socket: 32, 33mm